W dobie Internetu, dzięki ogromnej różnorodności profesjonalnego sprzętu i oprogramowania, każdy może zostać nadawcą.

Nie dziwi więc, że w sieci pojawia się coraz to więcej nowych treści, na przykład:

  • Uniwersytety i szkoły wyższe prowadzą wykłady dla swoich studentów
  • Konferencje docierają do wirtualnych uczestników
  • Instytucje kultury dzielą się swoimi skarbami z całym światem.

Decyzja o sposobie transmisji, wyborze technologii i narzędzi może mieć poważny wpływ na model prowadzonego biznesu, a tym samym jego dochodowość.

Tak się składa, że dla wielu nadawców oczywistym wyborem jest dostęp do transmisji w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy YouTube – szybkich i prostych w konfiguracji, a ponadto darmowych. Dla wielu początkujących nadawców to nie tylko pierwsza brana pod uwagę możliwość, to właściwie jedyna opcja.

Problem w tym, że używanie narzędzi do transmisji na żywo na platformach mediów społecznościowych wiąże się z innym, równie wysokim kosztem:

  • Braku kontroli monetyzacji treści
  • Braku kontroli dostępu odbiorców
  • Braku kontroli interfejsu.

Mówiąc w skrócie: nadawca traci kontrolę nad transmitowanym materiałem, ponieważ działa w nienegocjowalnych, z góry narzuconych warunkach i w cudzej domenie.

Jak można kontrolować efekty własnej pracy?

Do konkretnych zadań potrzebne są właściwe narzędzia.

Oczywiście takie media społecznościowe jak Facebook czy YouTube swoją rolę spełniają tylko do czasu. W przypadku jednak, kiedy to transmisję w Internecie będzie chciał przeprowadzić profesjonalista, będzie potrzebował narzędzi, które sam kontroluje i dostosowuje do sytuacji. Wybór adekwatnej do zadania usługi transmisji na żywo, stanowi korzyść nie tylko dla nadawcy, ale również dla jego odbiorców, których nie sposób tutaj pominąć.

Po pierwsze, odbiorcy nie stoją wobec konieczności zakładania konta w serwisie społecznościowym. A po drugie, odbiorcy mogą obejrzeć transmisję w relewantnym otoczeniu, zaprojektowanym w sposób korespondujący z nadawanym materiałem.

Nadawca ma możliwość zarabiania za pomocą umowy z reklamodawcami lub w systemie Pay-Per-View, a dodatkowo może chronić dostęp do strumienia za pomocą narzędzi logowania. I na koniec, odtwarzacz video jest zamieszczany w ramach  wybranej domeny, więc widzowie pozostają na wskazanej przez nadawcę stronie internetowej.

W ten właśnie sposób rozumiemy odzyskanie kontroli przez nadawców i producentów nad emitowanymi treściami.

Platforma do transmisji na żywo Nadaje Broadcasting integruje takie technologie jak system dostarczania treści peer-to-peer (P2P) firmy StreamRoot, globalny system płatności Tpay.com oraz odtwarzacz Video.js, który można zamieścić w dowolnej domenie.

Jeśli znajdują tu Państwo dla siebie narzędzia odpowiadające Państwa profesjonalnym zadaniom –  to Zespół Nadaje Broadcasting chętnie pozostaje do Państwa dyspozycji.